SOA.edu.pl Technologia Jak chronić telefon?

Jak chronić telefon?

Ostania aktualizacja postu : 17 listopada 2021

Zakup nowego smartfona dla wielu osób wiąże się nie tylko ze stanem ekscytacji z racji posiadania wybranego według własnych upodobań modelu, lecz także z martwieniem się o to, aby nic nie stało się naszemu urządzeniu. Wypadki chodzą po ludziach i nietrudno o to, by przypadkiem po jakimś czasie nowy sprzęt wylądował na podłodze lub chodniku. Poza tym każdego dnia smartfon może mieć także kontakt w naszych kieszeniach, czy torebkach z najróżniejszymi zagrożeniami takimi jak klucze, czy drobinki piasku. Aby dobrze chronić nowy telefon przed uszkodzeniami warto zastanowić się nad tym, jakie mamy dostępne opcje ochronne oraz która z nich będzie dla nas odpowiednia.

Dobra ochrona za rozsądną cenę

Na rynku produktów do ochrony wyświetlaczy telefonów możemy znaleźć folię ochronną na telefon, szkło hartowane oraz szkło hybrydowe. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Folia to bardzo cienki, elastyczny i przezroczysty zarazem materiał, który nie wpływa w żaden sposób na dotyk. Istotne jest jednak, aby wybrać nieco droższą folię, bowiem ten najtańsze wykonane są z kiepskiej jakości materiałów, a w wyższej półce cenowej wszystkie produkty są już raczej dość podobne i trzymają wysoką jakość. Folia stanowi mniej odporne zabezpieczenie od hartowanego szkła, jednak posiada parę zalet, którymi w ostatecznym rozrachunku przewyższa szkło hartowane.

Folia ochronna – wady i zalety

Produkty idealne nie istnieją – jest to uniwersalna prawda. Jeśli jednak chodzi o folię ochronną na telefon to jest to stosunkowo tanie zabezpieczenie, które sprawi, że ekran wciąż będzie świetnie wyglądał, a przy tym nie zostanie zarysowany, ani nie będzie ona dla nas uciążliwa. Możemy dokonać podziału na takie czynniki jak:

Folia ochronna na telefon – wady:

  • jest mniej wytrzymała od szkła,
  • na słabej jakości foliach mogą być widoczne ślady palców,
  • jest trudniejsza w prawidłowym montażu od szkła,
  • najtańsze folie mogą zmniejszać kąty widzenia.

Folia ochronna na telefon – zalety:

  • niewielka cena,
  • ochrona przed zarysowaniami ekranu,
  • zmniejsza prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza,
  • wymiana folii jest dużo tańsza od wymiany szkła,
  • łatwiej sprzedać telefon z folią.

Niska cena – najważniejszy atut folii ochronnych

Wybór folii ochronnej na telefon powinien być przede wszystkim uzależniony od tego, jaki posiadamy model, bowiem niezbędne są odpowiednie wykrojenia. Nierzadko dedykowane folie mogą być niedbale przycięte i nie chronić całej powierzchni wyświetlacza lub zasłaniać jakiś element jak na przykład głośnik lub przycisk. Mniej znani producenci potrafią zaoferować nawet produkty, które zniekształcą kolory i nasycenie wyświetlacza, pogarszając doznania użytkownika podczas eksploatacji sprzętu. Nierzadko także możemy paść ofiarą niskiej jakości folii jaką jest zmniejszenie kątów widzenia, odczuwalne przede wszystkim przy mocnym nasłonecznieniu.

Jedynym rozwiązaniem na to, aby nasza folia ochronna na telefon była dobrej jakości i świetnie sprawowała się jako ochrona naszego smartfona należy wybrać produkt renomowanego producenta. Chodzi o taką firmę, której folie ochronne są pozytywnie oceniane i recenzowane, a testy powszechnie dostępne w Internecie. Jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw tego typu jest firma 3mk, która posiada bardzo szeroką gamę zabezpieczeń do smartfona.

Umiejętny montaż kluczem do zadowolenia

Zakup folii ochronnej na telefon to jedno, ale umiejętność jego odpowiedniego założenia jest zdecydowanie bardziej wymagająca. Aby to uczynić należy:

  1. Dokładnie wyczyścić ekran, na który naklejamy folię – nie może na nim pozostać nawet jedna drobinka kurzu (warto użyć szmatek często dołączonych w zestawie z folią).
  2. Następnie dopasowujemy folię zgodnie z otworami i stroną urządzenia.
  3. Folię od górnej lewej krawędzi naklejamy (odklejając zabezpieczenie), powoli dociskając tak, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza.

Kiedy folia stanowi najlepsze rozwiązanie?

Folia ochronna na telefon w zupełności wystarczy w momencie, gdy smartfon posiada już solidne zabezpieczenie fabryczne, na przykład w postaci najnowszego Gorilla Glass – wtedy nałożenie szkła hartowanego mija się z celem. Folia jest dobra również wtedy, gdy zależy nam na lekkości urządzenia i nie lubimy dotyku szkła, który będzie nam towarzyszył w przypadku postawienia na szkło hartowane. Rozwiązaniem alternatywnym jest szkło hybrydowe, czyli połączenie zalet folii i szkła hartowanego, jednak jest ono horrendalnie drogie i nie istnieją propozycje dla każdego modelu. Warto pamiętać, że lepsza jest nawet najgorszej jakości folia niż pozostawienie ekranu niczym niezabezpieczonego.

Folia ochronna dobra dla telefonów z zagiętym wyświetlaczem

W przypadku posiadania telefonu z wygiętym panelem, jak na przykład w najnowszych Samsungach z serii Galaxy większość szkieł hartowanych jest zbyt twarda, by można było nimi chronić taki ekran. Aby odpowiednio zabezpieczyć taki wyświetlacz, a nawet i tył telefonu świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie dobrej jakości folii ochronnej na telefon.

Related Post