SOA.edu.pl Zdrowie Masz problem ze zdrowiem stóp? Odwiedź podologa

Masz problem ze zdrowiem stóp? Odwiedź podologa

Zabiegi podolog

Ostania aktualizacja postu : 27 lipca 2021

Wielu z nas wydaje się, że stopy nie mogą być problemem. Wystarczy odpowiednio je pielęgnować, a w przypadku kobiet stawiać na pomalowane paznokcie. Prawda jednak jest taka, że ze stopami problem ma wielu z nas i jeśli nie rozwiążemy go w porę, może okazać się, że dane schorzenie uniemożliwi nam normalne funkcjonowanie, w tym na przykład chodzenie. Podologia jest dziedziną, która z różnego rodzaju schorzeniami i chorobami stóp stara sobie radzić.

Podolog – co to za lekarz?  

Tak naprawdę nie jest to lekarz, ale specjalista z dziedziny kosmetologii, którego zadaniem jest pomóc pacjentowi wyleczyć problem, z jakim ten się zmaga. Wizyta u podologa bardzo często okazuje się być jedynym sposobem na to, by poradzić sobie z danym schorzeniem. Często popełniamy bardzo duży błąd, próbując samemu leczyć dany problem . Pojawiają się nam na stopach kurzajki lub odciski, mamy wychodzący z boku paznokieć, nabawiliśmy się grzybicy stóp. Robimy wszystko, by ten problem rozwiązać, w ogóle nie biorąc pod uwagę tego, żeby wybrać się do specjalisty, który posiadając wiedzę i doświadczenie, jest w stanie szybko zdiagnozować chorobę lub przypadłość i podjąć odpowiednie leczenie. Podolog Warszawa https://satin.pl/ – co leczy? Tak naprawdę wszystko, co związane jest z naszymi stopami, ale nie w aspekcie kosmetycznym, ale typowo leczniczym.

Jak podolog usuwa modzele?

Czym są modzele? Najprościej mówiąc to znaczne pogrubienie i nagromadzenie tkanki rogowej naskórka, która gromadzi się w jednym miejscu. Modzele są typowym przykładem hiperkeratozy. Zazwyczaj wyglądają jak płaskie skupisko, stosunkowo duże, mające żółtą barwę. Występują najczęściej na piętach, na dużym palcu, na przedniej krawędzi stopy, na śródstopiu. Jakie są przyczyny ich występowania? Kiedy podologia okaże się być koniecznością? Jak podolog usuwa modzele? Głównymi przyczynami są deformacje w układzie kostno – stawowym, ciągłe usuwanie martwego naskórka, złe obuwie, jak również i czynniki genetyczne. Faktem jest, że one nie bolą, dlatego też wiele osób całkowicie takie zmiany lekceważy, a to jest bardzo duży błąd. Jeśli zauważymy zmiany, od razu powinniśmy działać, bo nie tylko one nieestetycznie wyglądają, to do tego po pewnym czasie w ten ból się zamienią, co więcej powodując utratę elastyczności naskórka i pęknięcia, a co za tym idzie zakażenia grzybicze, bakteryjne, a nawet wirusowe. Aby zwalczyć problem stosuje się różnego rodzaju kosmetyki, a także odpowiednią korekcję, w tym między innymi wkładki ortopedyczne, czy stosowne obuwie. Można usunąć modzele, jeśli usuniemy przede wszystkim przyczynę ich powstawania. To główna metoda leczenia tego właśnie problemu.

Jak podolog usuwa kurzajki?

Kurzajki zwane są inaczej brodawkami wirusowymi, a więc zmianami skórnymi, które pojawiają się w różnych częściach ciała, w tym także  na stopach i wtedy podologia jest taką dziedziną, z której pomocy jak najbardziej należy skorzystać. Przyczyną powstawania kurzajek jest wirus brodawczaka ludzkiego, który infekuje komórki naskórka lub nabłonka błon śluzowych. Kurzajki zlokalizowane na stopach mieszczą się na ich spodniej części. Są szorstkie, mają kolor skóry. Mogą występować jako kurzajki głębokie, jak również i jako kurzajki rozsiane, a także jako kurzajki mozaikowe, które tworzą skupiska. Jak podolog usuwa kurzajki? Sposobów na nie jest naprawdę bardzo dużo. Można zastosować leczenie farmakologiczne, gdzie stosuje specjalne maści na bazie kwasu mlekowego lub salicylowego. Można poddać się krioterapii, a więc wymrażaniu brodawki ciekłym azotem, podtlenkiem azotu lub też dwutlenkiem węgla. Można także wybrać elektrokoagulację, czyli usuwanie kurzajki prądem. Podolog badając kurzajkę może zdecydować, jakie rozwiązanie okaże się być tym najbardziej skutecznym.

Jak podolog usuwa odciski?

Odciski są to zmiany na skórze stóp, które zbudowane są z wielu warstw zrogowaciałych komórek naskórka, które powodują dużą bolesność, bardzo często uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Odciski mogą pojawić się na podeszwie stóp, pomiędzy palcami, pod płytką paznokciową, a także na opuszkach palców, czy też w wałach paznokciowych. Bardzo często odciski próbujemy usuwać na własną rękę, a jest to stanowczo zabronione. Podologia jest taką dziedziną, która zajmuje się tego typu problemami i z całą pewnością należy w razie wystąpienia zmiany zgłosić się do specjalisty Jak podolog usuwa odciski? Wykonuje jednorazowy zabieg lub w przypadku dużych odcisków kilkukrotne działanie, usuwając odcisk i wykonując specjalny opatrunek. trzeba pamiętać o tym, by zmienić obuwie, nosić wkładki, dbać o pielęgnację stóp, czy też stawiać na regularne wizyty u podologa, by przed takimi problemami się chronić.

Czy leczyć stopy prywatnie, czy na NFZ?

Możemy spróbować sił na NFZ, jednak nie tylko czas oczekiwania może nas przerazić, co dodatkowo nie zawsze pacjent jest kwalifikowany do jakiegokolwiek zabiegu. Jeśli zaś wybierzemy placówkę prywatną, wówczas musimy zapłacić, ale będziemy mieli wykonaną pracę na najwyższym poziomie, z pełnym naszym zadowoleniem. Podolog – gdzie przyjmuje? W specjalnych klinikach, w których to dba się w pełni o komfort stóp i najlepszą ich kondycję.

Related Post